У Чернівецькому національному університеті відбулося відкриття ІІІ Міжнародної Шумпетерівської конференції «Наукова спадщина Й.А.Шумпетера і сучасність: погляд із минулого в майбутнє»

21 жовтня у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося відкриття ІІІ Міжнародної Шумпетерівської конференції «Наукова спадщина Й.А.Шумпетера і сучасність: погляд із минулого в майбутнє».

Організаторами конференції є економічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Центр економічних досліджень ім. Й.Шумпетера, Інститут доктора Яна-Урбана Сандала (Норвегія).

Серед запрошених гостей конференції були й іноземні представники: доктор Ян-Урбан Сандал (м. Осло), Річард Штурн (м. Грац), Крістіан Герке (м.Грац) та ін., а також провідні українські науковці із Києва, Одеси, Харкова, Житомира та Чернівців. Всього в конференції взяло участь близько 70 учасників.

Ректор Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича проф. С.В.Мельничук зазначив: «У нашому суспільстві сьогодні існує багато проблем, для вирішення яких потрібні теоретичні засади. Кому ж як не науковцям формувати їх. Незважаючи на те, що Й.А. Шумпетер працював у нашому університеті давно, завдяки таким заходам, як сьогоднішній, його справа живе…».

У свою чергу доктор Ян-У.Сандал у роботі даної конференції особливе місце відвів секції, яка стосується теми соціального підприємництва, оскільки вона є новою та малодослідженою. Адже основне завдання конференції полягає у вдосконаленні методології та виробленні нових методів дослідження, як того й прагнув Й.А.Шумпетер.

Пан Крістіан Герке відмітив, що дана конференція допоможе науковцям ознайомитися з економічними та політичними інноваціями, а також виробити практичні підходи до вирішення сучасних проблем.

Також, після відкриття конференції з публічною лекцією виступив директор Школи управління Українського католицького університету, Міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року) П.М. Шеремета.

Серед інших тем обговорювалися: теоретична спадщина Й.Шумпетера, теоретичний та економетричний аналіз ринкових трансформацій, механізми модернізації соціально-економічних систем, фіскальна і монетарна політика в сучасних умовах, інформаційні технології в економіці тощо.

Далі робота конференції продовжувалась у секційних засіданнях у Червоній та Блакитній залах Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Основні положення доповідей учасників конференції опубліковані у збірнику «Матеріали ІІІ Міжнародної Шумпетерівської конференції».