Мета проєкту – ефективне впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України.

Завдання проєкту

  1. Підвищення ступеня соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя.
  2. Розробка і застосування на практиці стійкої моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, що включає основні складові:
  3. професійну перепідготовку на короткострокових курсах за спеціальностями, затребуваним на ринку праці;
  4. психологічну адаптацію;
  5. правову адаптацію;
  6. сприяння в працевлаштуванні та створення власного (сімейного) бізнесу.
  7. Надання методичної та консультативної  допомоги керівникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів, місцевим органам влади в ефективному впровадженні проєкту «Норвегія-Україна» в державну систему соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.
  8. Поширення досвіду виконання проєкту і його впровадження в державну систему адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей по всій території України.

Основу проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», UKR – 20/002 (NUPASS) складає професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві.

Виконавцями основної частини проекту в місті Чернівці є економічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ГО «Центр економічного розвитку та соціальної адаптації», які організовують і здійснюють професійну перепідготовку, соціальну та правову адаптацію учасників проекту за спеціальністю «Організація та управління підприємницькою діяльністю» в обсязі 500 академічних годин.

В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: сертифікат про професійну перепідготовку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спільний сертифікат університету NORD та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

Цільова група проєкту

Для участі в проєкті і отримання повного комплексу послуг з професійної перепідготовки, психологічної та правової адаптації, сприяння в працевлаштуванні та створення власних підприємств малого (сімейного) бізнесу допускаються наступні категорії громадян України:

  1. Військовослужбовці Збройних Сил та інших силових структур, заплановані до звільнення в поточному році.
  2. Військовослужбовці ЗСУ та інших силових структур, звільнені з військової служби протягом останніх трьох років і які мають стаж служби не менше 10 років.
  3. Учасники бойових дій, які мають статус учасника, оформлений відповідно до чинного законодавства.
  4. Члени сімей (чоловік /дружина) вищеперелічених категорій.
  5. Члени сімей загиблих учасників бойових дій (чоловік / дружина).

Вимоги до комплектування навчальних груп

  • жінки – не менше ніж 30% (в тому числі 10% – військовослужбовці);
  • члени сімей – не більше ніж 30%;
  • вік учасників – до 50 років (як правило)

Партнерами проєкту є Університет Норд (м. Будо, Норвегія), МБФ «Міжнародний фонд соціальної адаптації» (м. Київ, Україна).

Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту.

Відео про проєкт

Життя триває

Перемагати і жити