Міжкафедральний методичний семінар аспірантів «Академічна доброчесність у наукових дослідженнях»

З метою формування культури академічної доброчесності та етичних норм у здобувачів наукового ступеня доктора філософії першого року навчання за освітньо-науковими програмами «Економіка» і «Фінанси, банківська справа та страхування» гарантами освітньо-наукових програм д.е.н., професором кафедри економічної теорії менеджменту і адміністрування Галиною ПОЧЕНЧУК (ОНП «Економіка») та д.е.н., професором, завідувачем кафедри фінансів і кредиту Петром НІКІФОРОВИМ (ОНП «Фінанси, банківська справа та страхування») спільно з науковими керівниками д.е.н., професором, завідувачкою кафедри економічної теорії менеджменту і адміністрування Зоєю ГАЛУШКОЮ, д.е.н., професором кафедри фінансів і кредиту Наталією ОСТРОВСЬКОЮ було проведено тематичний методичний семінар.

У ході семінару висвітлено основні положення законодавчого нормативно-правового забезпечення дотримання академічної доброчесності суб’єктами освітнього процесу, розглянуто основні види порушень правил академічної доброчесності та відповідальність у разі їх виявлення. Галина ПОЧЕНЧУК звернула увагу аспірантів на нормативне забезпечення освітнього процесу щодо дотримання правил академічної доброчесності у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а також можливості неформальної освіти щодо поглиблення знань з питань ефективного планування освітнього процесу та розвитку академічної доброчесності. Аспіранти обговорили відповідний досвід, набутий під час навчання на попередніх освітніх рівнях та відзначили необхідність поглиблення розумінні щодо наукових досліджень.

Зоя ГАЛУШКА підкреслила необхідність розуміння й дотримання правил академічної доброчесності як в наукових дослідженнях, так і в педагогічній практиці, яка передбачена навчальною програмою аспірантів, а здатність здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти є однією із ключових фахових компетенцій.

Петро НІКІФОРОВ наголосив на важливості дотримання принципів академічної доброчесності  при підготовці наукових публікацій та публічних виступах на наукових семінарах науково-практичних конференціях тощо.