Організація проживання студентів у гуртожитках студмістечка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Під час навчання в університеті іногородні студенти мають можливість проживати в гуртожитках.

У структурі університету є 7 гуртожитків на майже 3 тисячі ліжкомісць. Гуртожитки двох типів: коридорного та блочного (2 кімнати, санвузол). Плата за проживання здійснюється посеместрово під час поселення. Вартість проживання визначається перед початком семестру, орієнтовно складатиме 520-580 грн. за місяць.

В гуртожитках створені відповідні умови для того, щоб студенти почували себе як вдома. Кімнати укомплектовані необхідними меблями: ліжками, тумбочками, столом та стільцями. Студенту надається право користування власними електроприладами (комп’ютер, мікрохвильова піч, холодильник, музичний центр, телевізор) за окрему плату.

У кожному гуртожитку є комфортні вестибюлі, кухні, санітарно-гігієнічні приміщення, кімнати для самопідготовки, кімнати відпочинку.

Першочерговим правом надання місць у гуртожитку надається іногороднім

студентам, які відносяться до пільгових категорій (діти-сироти, інваліди, студенти з багатодітних сімей та особи 1-2 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), іноземним студентам та студентським сім’ям.

Розподіл місць у гуртожитках здійснюється згідно з наказом ректора та відповідно до Положення „Про студмістечко Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича”. Заступник декана з навчально-виховної роботи, голова студради, студентської профспілки відповідного факультету спільно зі студентською радою гуртожитків та кураторами академічних груп стежать за порядком у гуртожитках впродовж навчального року. На кожному поверсі (блоці) обирається староста, який контролює роботу чергових та слідкує за порядком.

Студентам-мешканцям гуртожитків категорично забороняється приносити і вживати спиртні напої, палити в житлових кімнатах, місцях загального користування та на території студмістечка, за виключенням спеціально відведених місць, з’являтись до гуртожитку у нетверезому стані, грати в азартні ігри, утримувати тварин тощо.

У гуртожитках діють студентські ради, які скеровують студентів у русло активного життя. Культурне життя студентів-мешканців гуртожитків, досить різноманітне: проводиться чимало заходів інтелектуального, розважального та спортивного характеру, більшість з яких стали традиційними.

Поселення проводиться наприкінці серпні за такою схемою:

Гуртожиток №1
Факультет іноземних мов
вул. Стасюка, 2
тел. 3-43-80

Гуртожиток №2
Факультет фізичної культури та здоров’я
людини
вул. Стасюка, 2А
тел. 3-70-12
Філологічний факультет
Юридичний факультет