Дорогі друзі! Економічний факультет запрошує на навчання

Кожен із нас, як і Ви, у певний життєвий період замислювався над питаннями, куди ж піти вчитись після школи, яку спеціальність обрати для того, щоб гарантувати собі цікаву і престижну роботу, який рівень оплати праці забезпечить отримана освіта? Тому ми розуміємо, що не останнє місце займає сьогодні у Ваших роздумах підбір гідного навчального закладу, який пропонував би якісну освіту, самостійне та повноцінне студентське життя… У пошуках альтернатив Ви радитеся з друзями, сперечаєтеся з батьками, шукаєте поради у шкільних наставників, висиджуєте ночами в інтернеті…

Якщо Ви читаєте ці рядки, значить економіка та бізнес – не прості слова для Вас. Швидше за все, Ви вже знаєте, що економіка – це наука, яка досліджує, як люди використовують наявні обмежені ресурси для задоволення своїх необмежених потреб у життєвих благах. Це й не дивно, адже економічна освіта традиційно є однією з найбажаніших серед абітурієнтів. Сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства, його поступальний рух уперед; що б не говорили про надмірну кількість економістів, без сумніву, цінність якісних економічних знань завжди і скрізь була і буде високою. Класична економічна освіта є однією з тих цінностей, які залишаються з людиною назавжди. В наш час по справжньому набути цю цінність можна на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Економічний факультет – це не лише знання та практичні вміння. Це ще й специфічний світогляд, який формується потужною науковою школою, а також простір можливостей для кожного. Сучасний економфак Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – прогресивний факультет для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.

Перелік навчальних підрозділів, спеціальностей, нормативних термінів навчання, конкурсних предметів та вартості навчання

Детально цю інформацію можна дізнатися, перейшовши по цьому посиланню.

Зацікавились? Тоді давайте знайомитись ближче!

Ким стане випускник економічного факультету – це питання, на яке батьки абітурієнтів шукають відповідь частіше, ніж самі абітурієнти. Давайте спробуємо навести орієнтовний перелік економічних професій:

Менеджер
Підприємець
Фінансист
Маркетолог
Банкір
Бухгалтер
Програміст
Аналітик
Експедитор
Продавець
Викладач економічних дисциплін
Брокер
Інкасатор
PR-фахівець
Адміністратор
Ревізор
Діловод
Проектувальник баз даних
Податковий інспектор
Дилер
Ризик-менеджер
Директор
Мерчандайзер
Інвестор
Ньюзмейкер
Логіст
Аудитор
Бізнес-тренер
WEB-дизайнер
Референт
Трейдер
Бренд-стратег
Товарознавець
Комівояжер
Державний службовець
Ріелтор
Арт-директор
Кредитний аналітик
Економіст
Іміджмейкер
HR-менеджер
P.O.S.-фахівець
Технолог
Промоутер

Вражає? Так, деякі професії Вам зараз невідомі, але, попри це, попит на них щороку зростає. А ще в цьому списку можуть бути науковець і міністр, прес-секретар і аташе, страховий агент і дистриб’ютор… Спектр економічних спеціальностей дійсно дуже широкий, адже в економіці найрізноманітніші люди можуть знайти заняття до душі. Тому економічний факультет готує фахівців з економіки різного профілю. Традиції класичної університетської освіти, поєднуючись з інноваційними технологіями та інтегруючись у міжнародну систему освіти, дають змогу нашим випускникам бути популярними на українському та світовому ринку праці.

Яку ж спеціальність обрати?

Економічні спеціальності мають спільні риси і відмінності. Переважно, ці характеристики стосуються вимог до шкільної підготовки і особливостей мислення людини. Володіння математичними знаннями забезпечує вміння вибудовувати моделі економічних процесів і здійснювати складні математичні розрахунки. Іноземна мова для економіста (а краще – не одна) – це перепустка в найсучасніші напрями прикладної економіки! Багато фахівців говорять про те, що, не знаючи англійської мови, неможливо бути економістом, тому що більшість понять і концепцій економіки склалися в англомовних країнах. Друга іноземна мова (німецька або французька) відкриває починаючому економісту двері в престижні іноземні ВНЗ, які все частіше співпрацюють з українськими навчальними закладами та пропонують студентам стажування за кордоном. Будь-який фахівець у галузі економіки повинен мати добре розвинене уміння аналізувати, знаходити різні шляхи вирішення однієї і тієї ж задачі, не цуратися програмування.

Умовно всі економічні спеціальності з точки зору психологічного портрета фахівця можна розділити на кілька груп. Кожна з груп висуває особливі вимоги до природи людини (темпів працездатності та перемикання уваги) і її інтересів.

По-перше, найтрадиційніше розуміння професії «економіст» – це давно сформовані спеціальності, наприклад бухгалтер, спеціаліст з аудиту. Нерідко до цієї групи належать фахівці зі страхування і оподаткування. Основним у їх діяльності стають перевірка (контроль), аналіз даних, чітке дотримання інструкцій, розробка правил і форм діяльності фахівців. Економічний факультет давно і успішно готує фахівців за спеціальністю «Облік і оподаткування». Найбільшого успіху в таких спеціальностях досягають терплячі та пунктуальні люди, які вміють не знижувати якості праці при монотонній роботі.

По-друге, традиційно економіка була сферою наукових досліджень. Такі спеціальності, як «Міжнародні економічні відносини», «Економічна кібернетика», «Економічна теорія» – дуже перспективні напрямки для тих, хто цікавиться фундаментальною наукою і хотів би спробувати себе в поясненні різних економічних явищ. До речі, варто нагадати, що досить часто Нобелівські премії присуджувалися спеціалістам, які займалися дослідженнями в галузі економічної теорії, математики, програмування. Прагнення відкрити нове, поєднання творчого мислення і схильності до аналізу – дуже бажані якості для майбутнього вченого-економіста.

Економічна наука – тісне переплетення методів точних наук і гуманітарних завдань. Тут існує і такий прикладний аспект економіки, як маркетинг, що відображає тісне переплетення в економіці цілого ряду предметів (наприклад, психології, дизайну, культурології) та особистої креативності. Маркетолог вивчає ринки збуту, смаки споживачів, досліджує ходи конкурентів, встановлює ціни, планує рекламну діяльність… Напрям підготовки «Маркетинг, рекламна діяльність та PR» є одним із наймолодших, проте надзвичайно популярний серед вступників останніми роками.

По-третє, існує ціла група економічних спеціальностей, тісно пов’язаних з управлінням: «Менеджмент організацій і адміністрування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Управління персоналом та економіка праці». Так або інакше вони пов’язані з функціями управління виробничими та торговельними процесами, впливом на працівників, вдосконаленням економічного механізму функціонування підприємств, управлінням проектами тощо. Ці спеціальності стояли біля витоків процесів створення економічного факультету у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Як відомо, гроші – це суттєвий компонент влади, тому майже всі управлінці сьогодні тісно пов’язані з економікою. Той, хто намічає собі вивчати сферу фінансів, повинен вміти приймати оперативні та стратегічні рішення, бути лідером, поєднувати прагнення до ризику і обережність. Чесність, гострий розум, передбачливість і стійкість до стресів – важливі характеристики для ефективного фінансиста. Все більшу популярність отримують спеціальності, пов’язані з фінансовими “іграми”: брокер, дилер в банку. Вони засновані на постійному ризику фахівця, який, з одного боку, володіє інформацією, з іншого – не боїться діяти в ситуації невизначеності. Спеціаліст цього профілю повинен відрізнятися швидкістю реакції, поєднанням інтуїції і гострого аналітичного розуму. Спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» є однією з найбільш масових на факультеті, користується стабільним попитом, і поза всяким сумнівом, готує найпотужніших фінансистів на теренах Буковини.

По-четверте, економічна діяльність пов’язана з комерцією. Уміння продавати передбачає не лише комунікативні навички, а й наявність хороших економічних знань. Торгівля – основа мікроекономіки. Комерційна «жилка» проявляється в тому, що людина знаходить несподівані шляхи заробітку. Багато сучасних комерсантів мають економічну освіту або намагаються її отримати. Комерсант є потроху і фінансовим менеджером, і маркетологом, і бухгалтером.

Навіть відмінні теоретичні знання не гарантують випускникам можливості легко адаптуватися до практичної роботи. Тому програмами передбачена навчальна та виробнича практика як у державних закладах, так і на провідних вітчизняних і зарубіжних підприємствах, відомих фірмах, банках. На замовлення ряду організацій на факультеті активно займаються науково-практичною роботою з бізнес-планування, консалтингу, маркетингових досліджень, електронного бізнесу, проектного менеджменту, економічного програмування.

Така взаємодія з реальним сектором економіки дозволяє економічному факультету ще задовго до закінчення університету налагодити контакт та знайти місце працевлаштування, яке найбільше відповідає характеру та здібностям випускника. Якісно підготовленому економісту не складно влаштуватись, але ми ставимо перед собою більш складну задачу – допомогти нашим випускникам знайти цікаву та високооплачувану роботу саме за своєю спеціальністю.

З повагою,
команда економічного факультету
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича