Завідувач кафедри фінансів і кредиту дав інтерв’ю ІА “АСС”

Кафедра фінансів і кредиту продовжуює успішно співпрацювати із засобами масової інформації. Завідувач кафедри Нікіфоров Петро Опанасович дав інтерв’ю ІА “АСС”.

“Центробанк з 2015 року вимагав утримувати гривню. А укріплення однієї валюти до іншої рано чи пізно призведе до зворотнього процесу зміцнення іншої валюти. Тобто укріплення гривні, зрештою, призвело до зміцнення долара. Раніше гривню “тримали” за рахунок експорту: з нами розраховувалися іноземною валютою, грошима заробітчан, які привозили до України, та облігаціями, які купували іноземці за чималі кошти, знову ж таки, у валюті. Наразі ж маємо великі проблеми з наповненням державного бюджету, що не може не вплинути на стан гривні. Крім того, значне різке падіння цін на нафту також зміцнило долар. Водночас, наші головні товари для експорту – сировинні – впали в ціні. Переважно, це агропродукція. А падіння цін на експортну продукцію спричиняє падіння гривні. Робити прогнози на курси валют – невдячна справа. Проте не думаю, що процес зростання долару буде довготривалим. Також не думаю, що його вартість вийде за межі 30 гривень за один долар”.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/dumka-dnya-ekonomist-pro-zrostannya-kursu-dolara-55853