Герб економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія ФедьковичаÃåðá_1

Герб створений згідно з основними загальними традиціями геральдики.

В центрі герба міститься стилізоване зображення букв „ЕФ”, тобто „економічний факультет”. Виконання основи букви „Ф” даного зображення у вигляді загальноприйнятого на міжнародному рівні символу для позначення валют – двох близько розташованих паралельних ліній – ілюструє прагнення факультету до реального втілення сучасних світових стандартів економічної діяльності в цілому та економічної освіти зокрема.

Напис розміщено на монеті, що виступає історично першою формою становлення одного з визначальних компонентів успішної динаміки сучасних ринково орієнтованих економічних систем – сфери грошового обігу. Монета забарвлена в золотистий колір, так як саме золоті монети стали основою так званих „справжніх грошей” і тривалий час золото вважається одним з найнадійніших грошових засобів. Розміщення абревіатури „ЕФ” виконаної срібним кольором, на золотій монеті демонструє одну з ключових особливостей економічної діяльності: ми завжди недовикористовуємо аш реальний потенціал внаслідок обмеженості ресурсів часу та інформації і безкінечних можливостей постійного вдосконалення їхнього використання.

Розміщення монети в центрі брами Резиденції буковинських митрополитів, яка є відомим символом міста Чернівці, представляє факультет, як органічний і невід’ємний компонент одного з перших класичних університетів України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, адміністрація якого тепер розташована в корпусах Резиденції, про що свідчить напис „ЧНУ” під стилізованим зображенням брами.

Виконаний англійською, яка вважається міжнародною економічною мовою, напис „Fantasy & calculation” у вершині герба скорочено передає суть цитати з твору ”Так говорив Заратустра” Фрідріха Ніцше: „Ми не фантазуємо, ми розраховуємо. Але, перш ніж озрахувати, ми фантазували…” Дана цитата дає чудове тлумачення джерела успіху як в підприємницькій, так і в науковій діяльності: нерозривне, органічне поєднання неконтрольованої, непрогнозованої, необмеженої, буйної фантазії та чіткого, прагматичного, детального, всебічного розрахунку. Червоний колір даного напису підкреслює ризик, з яким завжди пов’язане прийняття економічних рішень в умовах невизначеності. Виконані з використанням кириличного та готичного шрифтів написи („ЕФ”, „ЧНУ” і „Fantasy & calculation”) на гербі, що відображає історично традиційну мультикультурність Буковини, і віночок з букового листя, оповитий жовто-блакитною стрічкою, символізують зовнішнє регіональне та національне інституційне середовище, яке є визначальним фактором формування сучасного з а перспективних тенденцій діяльності економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.