Юні аналітики та менеджери переймають досвід оцінки результатів реалізації транскордонних проектів

Студенти другого (куратор Галина Поченчук) та шостого (куратор Тетяна Заволічна) курсів кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування спеціальності «Аналітична економіка» та «Менеджмент» взяли участь в роботі фінальної конференції Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова».

В ході дискусії під час конференції наші студенти мали можливість проаналізувати результати, засвоєні уроки та ризики адміністрування реалізації 28-ми проектів транскордонної співпраці на рівні з представниками Спільного Органу Управління Програми (Бухарест), регіонального Бюро Транскордонного Співробітництва (Сучава), першими представниками органами виконавчої влади (п.Олександр Фищук) та самоврядування Чернівецької області (п. Інга Маковецька), новопризначеним Генеральним консулом Консульства Румунії в Україні (п.Ірина Станкулеску).

Майбутні аналітики та менеджери мали змогу ознайомитися з результатами цього Європейського інструменту сусідства та партнерства, який поєднав в собі 28 транскордонних проектів загальною вартістю понад 13 мільйонів євро у різноманітних сферах життєдіяльності наших територіальних громад, які є  лише черговим кроком до подальшої спільної та успішної  співпраці. Адже, завдяки зробленому, вдалося капітально відремонтувати дві лікарні, придбати реанімобіль тощо. Вже працюють сучасні автоматичні системи моніторингу із запобігання та захисту від паводків у басейнах річок Сірет і Прут, покращена система очистки стічних вод у Чернівцях, в областному центрі створено туристично-інформаційний центр.

Приємно було почути, що серед лише 6-ти (з 28-ми) проектів, які Бухарест номінував як успішно реалізовані, є проект №1995 з поліпшення комунікації між сліпими людьми у прикордонних регіонах, де проектним менеджером була їх викладач та куратор Тетяна Заволічна,  адже 151 людина із вадами зору з трьох країн оволодівали навичками роботи на комп’ютерах і читання за допомоги шрифту Брайля, адаптувалася до сучасного інформаційного життя.

Пізніше, отриману інформацію з конференції, студенти проаналізували на семінарських заняттях спільно з викладачами кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування :

– к.е.н., доц. Г.М. Поченчук дослідила спільно з студентами фінансові ризики адміністрування транскордонних проектів на прикладі горезвісного  інфраструктурного проекту з розбудови пунктів пропуску «Красноїльськ» і «Дяківці», покликаний поліпшити прикордонну інфраструктуру між Румунією та Україною. Його реалізувала Державна фіскальна служба України,  нині замовник і  виконавець цих робіт перебувають у судовому процесі, що, безперечно, й зупинило його подальше виконання.

– к.е.н. Т.Р. Заволічна разом з майбутніми аналітиками провела порівняльний аналіз співпадання завдань 28 проектів транскордонного співробітництва з цілями Стратегії розвитку Чернівецької області.

Попри складність аналітичних розрахунків, студентам було цікаво розбивати на «+» та «-» досвід реалізації проектів транскордонної співпраці, надіємося, що серед юних аналітиків є ті,  які напишуть, виграють та успішно реалізують нові проекти транскордонного співробітництва. Аналітики та Менеджери, вперед!