Візит гостьового лектора для учасників норвезько-українського проекту

18-19 листопада на економічному факультеті перебувала з робочим візитом Ольга Єрмоленко, доктор філософії Бізнес школи Університету Норд.

Дводенна програма візиту в Чернівецькому національному університеті розпочалася з вітальної зустрічі з ректором університету професором Романом Петришином, заступником декана економічного факультету Романом Грешко та завідувачем кафедри міжнародної економіки Олександром Саєнко. В процесі зустрічі обговорювалися стан та перспективи взаємовідносин з стратегічним норвезьким партнером університету, зокрема реалізація спільних проектів із перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей, імплементації в університеті системи внутрішнього контролю за міжнародними стандартами COSO, проектів студентської мобільності та навчання в Університеті Норд.

Відбулася також робоча зустріч чернівецької команди проекту “Internal control in the COSO framework: application to the university sector”, в рамках якого співробітники економічного факультету Любов Водянка, Людмила Сибірка, Олена Лусте, Софія Кучерівська, Ірина Ткачук, Діана Михайлина, Ірина Роговська-Іщук розробляли та апробували он-лайн курс в системі дистанційного навчання закордонного університету Canvas.

А вже ввечері Ольга провела першу лекцію для слухачів курсів перепідготовки військовослужбовців в рамках проекту «Україна-Норвегія» на тему «Норвезько-українське співробітництво в бізнесі, дослідженнях та науці». Слухачі дізналися цікаві факти про Королівство Норвегія та Університет Норд, співробітництво з Україною в сфері бізнесу та освіти, а також почули поради щодо відкриття власної справи.

Перед вечірньою лекцією Ольга Єрмоленко вручила офіційні сертифікати економістам-міжнародникам Ніонеллі Сакалош, Тетяні Олійник та фінансисту Денису Кузику, які влітку пройшли бізнес-практику в Бізнес школі Університету Норд.

Другий день перебування гостьового лектора присвячений темі «Основи проектного менеджменту та його роль в сучасному житті». Розглядалися питання управління проектами, «залізний трикутник» (час, масштаб та гроші), ризики та невпевненості та шляхи управління ними, критерії відбору проектів, а також практичні заняття у вигляді «мозкового штурму», результатом яких є відгуки слухачів про проект та рекомендації для його покращення.

Насичені інформативні дні та лекції залишили нові знання, досвід та позитивні емоції для всіх учасників навчального процесу – Ольги Єромленко, слухачів курсів перепідготовки та команди економічного факультету, яка вже 5 років реалізує проект в місті Чернівці.

Матеріали надано кафедрою міжнародної економіки