Відбулася панельна дискусія: «Обговорення компетенцій ОП «Менеджмент і адміністрування»

Мотивація здобувачів вищої освіти до безперервного розвитку критичного  мислення та актуальний зміст ОП, що відповідає потребам сучасного ринку – це must have  сучасного надавача освітніх послуг.

11 листопада 2021 року в онлайн режимі відбулася панельна дискусія: «Обговорення компетенцій Освітніх Програм «Менеджмент і адміністрування» зі стейкголдером кафедри – Олегом ПОПЕСКУ. Лейтмотив зустрічі – «ТОП-менеджер – шлях до успіху». Запрошеним спікером був Олег ПОПЕСКУ – директор департаменту регіонального розвитку компанії «Ромстал Україна»; за підсумками рейтингу 2019 року групи компаній «Perini Lang Holding» він входить в «ТОП-25»; громадський діяч та благодійник; випускник економічного факультету.

Е-портфоліо стейкголдерів кафедри економічної теорії менеджменту і адміністрування постійно наповнюється цікавими та успішними керівниками бізнесу. Завідувачка кафедри, проф., д.е.н. Зоя ГАЛУШКА зауважила: «Ми постійно удосконалюємо наповнення освітніх програм підготовки фахівців з менеджменту з метою розвитку тих компетенцій, які вимагає реальний ринок праці». В контексті стратегії розвитку вищої освіти основним є –  «мотивація здобувачів освіти та її актуальний зміст, що відповідає потребам сучасного світу», сказав Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» у Києві (https://mon.gov.ua/ua/news/volodimir-zelenskij-krayina-yaka-pragne-buti-konkurentospromozhnoyu-maye-viznachiti-osvitu-ta-nauku-svoyimi-strategichnimi-sferami). Модераторка панельної дискусії, доцентка кафедри Тетяна ЗАВОЛІЧНА акцентувала увагу на тому, що зміст сучасної освіти – не лише давати знання, а й розвивати важливі для сучасної людини навички лідерства, саморозвитку, креативного мислення, фінансової, цифрової, інформаційної грамотності. Відтак, власне ці маркери стали темою для дискусії стейкголдера зі студентами та викладачами кафедри економічної теорії менеджменту і адміністрування.

Студенти мали круту можливість отримати від Олега Попеску, який «зробив себе сам» низку практичних лайфхаків з питань розвитку компетенцій, які дозволять стати конкурентним та успішним керівником:

– Наполеглива праця, освіта, постійна самоосвіта – це надійні складові успіху. Бути керівником регіональної торгової мережі міжнародної компанії – це для пана Олега не випадковість чи вдалий збіг обставин, а результат постійної та наполегливої праці –  17 років відповідальної роботи.  Я з простої селянської румуномовної роди. Якось в 12 років, прочитавши брошуру з економіки с/г, порахував потенційний прибуток нашої родини від вирощення та продажу буряка. Тоді вирішив – хочу бути економістом. Вступив на престижний економічний факультет в 1993 році. Це був рік суцільних експериментів вступної кампанії – вперше в школах вводять тестування на іспитах, в ЗВО за один день з 9 до 18 год. потрібно було пройти тестування з 3-х предметів. Щоб «тримати планку» серед випускників ліцею я старанно вчився, самостійно опрацьовував купу літератури. До речі, чекати журнал чи книгу треба було й 2 дні. Тепер, з розвитком Інтернету, отримати інформацію легко. Головне, щоб студент усвідомлював важливість постійного саморозвитку. Добре, що ОП «Менеджмент і адміністрування» передбачає такий програмний результати навчання як – демонструвати навички самостійної роботи, гнучкого мислення, відкритості до нових знань, бути критичним і самокритичним.

Ознака ефективної команди – коли загальний результат більший за окремий внесок кожного члена. Як керівник бізнес-мережі, я постійно формую команди. І можу стверджувати: ідеальної команди не буває, це постійний процес змін. Тож прагнути ідеалу треба, але і розчаровуватися, якщо до нього не дотягуватимемо – не варто. Проводячи співбесіди, я тестую кандидата на його здатності ефективно комунікувати з клієнтами, менеджерами інших регіонів компанії. Тут важливими є здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, формувати обґрунтовані рішення та налагоджувати міжособистісну взаємодію при вирішенні професійних завдань.

«Ніхто не може повернутися назад та здійснити інший старт. Але кожен може почати сьогодні та прийти до іншого фінішу!» Завжди керуюся у своєму житті одним гаслом, каже Олег ПОПЕСКУ. Важливо розуміти інше: все, що маємо зараз – це наслідок попередніх дій. І нічого не зміниться від того, що будемо просто когось критикувати за неправильні вчинки. Зміниться щось лише тоді, якщо почнемо натомість робити щось інше. Коли я вступив до престижної Академії економічних наук в м. Бухарест мені прийшлося  «наздоганяти» різницю, яка була між освітніми програмами наших країн. За два роки здав екстерном трирічну програму і зрозумів, що професійне зростання є процесом безперервним. Сьогодні я працюю по 12 год. в добу, щоб бути в тренді на ринку.

– Мотивація – це звязок енергії та креативу. Важливим є бажання змінюватися самим на краще та змінювати навколо. Жаль, коли молоді люди кажуть, що вони втомилися…. ще не почавши працювати. Змінити можна все. В кризовий 2008 рік я запропонував топ-менеджерам компанії «Ромстал» перейти на складову договору франчайзингу. Простою мовою кажучи, це сукупність корисних елементів, сприятливих для організації та просування бізнесу. Цей комплекс захищений законом про захист інтелектуального майна, і складається з певних повноважень користування безпосередньо брендом, унікальними розробками і комерційної моделлю. Досі наша компанія так працює.

Аргументом важливості розвитку креативності є мій успішний досвід в реалізації ідеї проведення до 30 річчя Незалежності України флешмобу «Мапа України з автомобілів», який увійшов в Книгу рекордів України (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220090016857539&id=1138436226&refid=52&__tn__=%2As-R).

Така енергія допомагає не лише в роботі. Це гарні, чесні і відкриті стосунки з громадою, це взаємна допомога, і не тільки особиста. Наприклад, на початку епідемії коронавірусу в Україні (зокрема, завдяки таким стосункам) я залучив в нашу область та інші значну суму грошей. В різні лікарні – кожній по 200-300 тис. грн – коли навіть не було грошей на маски. Створив у соцмережі Фейсбук сторінку, на якій усі, кому потрібна допомога, розміщують свої дописи, а всі, хто хоче надати допомогу – обирають потребуючих. Нерідко буває, що проблеми людей можна вирішити навіть не грішми, а вчасною консультацією, зв’язками, правильно підготовленими документами чи зверненнями. Думаю, багато хто може допомагати так – приділивши іншим трохи свого часу й інтелектуальних зусиль.

В заключному колі панельної дискусії узагальнили, що найбільшою цінністю навчання є формування фахівця та громадянина з інноваційним мисленням.

Галерея