Норвезько-українське співробітництво в ЧНУ: стан, розвиток, перспективи

02-03 червня 2016 року делегація Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича у складі представників економічного факультету Олександра Сергійовича Саєнка, Романа Ігоровича Грешка, Наталії Василівни Філіпчук прийняли участь у Другому науково-практичному симпозіумі «Норвезько-Українське співробітництво: освіта, дослідження та бізнес». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Україна-Норвегія» в місті Миколаїв у стінах Чорноморського державного університету імені Петра Могили.

1 2

Симпозіум став яскравим свідченням продовження та розвитку плідної співпраці Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Університету Норд (м. Будо, Норвегія), Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації» та вітчизняних вищих навчальних закладів.

Почесними іноземними гостями симпозіуму стали посол Норвегії в Україні та Білорусі Йон Елведал Фредріксен, професор університету Норд, керівник проекту Анатолій Бурмістров, президент Норвезько-української торгової палати Амунд Мюклебуст, координатор проекту «Україна-Норвегія» Турстейн Вік Архус, старший радний, керівник проектів Innoco AS Лана Бурглунд, професор шведського університету Гетеборгу Улав Олсен.

В рамках першого дня симпозіуму відбувся інвестиційний форум, присвячений обговоренню перспективних напрямків розвитку міжнародного бізнес-співробітництва Норвегії та України.

4 3

Другий день роботи симпозіуму був присвячений обговоренню результатів співробітництва Норвегії та України в сфері досліджень та освіти, зокрема представники вітчизняних університетів ділилися досвідом реалізації проекту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні».

Безпосередню участь в обговоренні взяли президент МБФ «Міжнародний фонд соціальної адаптації» Володимир Сергійович Рубцов, радник Міністра оборони України з питань соціальної та гуманітарної політики Олександр Вікторович Сасько, начальник відділу соціальної політики департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства соціальної політики України Сергій Анатолійович Кучеренко.

Із доповіддю «Особливості реалізації проекту «Україна-Норвегія» в місті Чернівці: досвід та перспективи розвитку» виступив і заступник декана економічного факультету доцент Олександр Сергійович Саєнко, в якій представив основні результати та перспективи розвитку норвезько-українського співробітництва в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за останні два роки.

Реалізація проекту «Україна-Норвегія» в місті Чернівці стала міцною основою та передумовою розвитку співробітництва Чернівецького університету, університету Норд та Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Так, у 2016 році за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації проведено енергетичне обстеження корпусів № 4, 5, 6 університету, яке включало в себе дослідження теплотехнічних характеристик стін, крівлі, вікон; оцінку ефективності роботи системи опалення та якості мікроклімату у приміщеннях; визначення якості електроенергії та оцінка її втрат; оцінку ефективності використання водних ресурсів, технічний стан системи. Результати енергоаудиту 26 травня 2016 році були представлені директором Центру ресурсоефективного та чистого виробництва доцентом Ігорем Леонідовичем Шиловичем (НТУУ «КПІ») в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та на симпозіумі в Чорноморському державному університеті імені Петра Могили.

Чернівецький національний університет як асоційований партнер прийматиме участь в освітньому проекті «Norwegian-Ukrainian cooperation in public sector economy education: finance, budgeting, accounting», який буде реалізовуватися університетом Норд та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. На стадії завершення підготовки знаходиться спільна проектна заявка на конкурс 2017 по програмі Erasmus+ КА 2. Розвиток потенціалу вищої освіти.

Окрім того, студенти економічного факультету мають можливість отримуючи стипендію 6 місяців навчатися в норвезькому університеті. Так, четверо студентів-магістрів економічного факультету за програмою академічної мобільності Erasmus+ з січня по липень 2016 року навчаються за спеціальністю “Sustainable Management” на економічному факультеті університету Норд в м. Будо (Норвегія), а в липні – асистент кафедри фінансів і кредиту проходитиме 7 денне стажування та бізнес-практику.