На економічному факультеті відбулася Школа соціального підприємництва норвезького професора

З 03 по 13 жовтня 2017 року на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 20 студентів пройшли навчання в Школі соціального підприємництва (Social Entrepreneurship School IBS), яка проводилася спільно із Інститутом доктора Яна-У. Сандала (Норвегія).

Протягом двох інтенсивних тижнів студенти-економісти слухали англомовні лекції норвезького викладача доктора Яна-Урбана Сандала та виконували практичні заняття з трьох дисциплін «Соціальне підприємництво», «Інноваційний менеджмент», «Менеджмент послуг». Особливістю Школи є можливість вибору студентами курсів, зокрема деякі студенти обирали одразу всі три курси, інші – по одному чи два, розподіляючи навчання на декілька семестрів.

В останні два дні студенти складали іспити з обраних навчальних дисциплін, а це – відповіді на теоретичні запитання, обговорення творчих завдань, захист презентацій.

Окрім аудиторного навчання студенти разом із викладачами Школи мали захоплюючу подорож в старовинне місто Кам’янець-Подільський.

За результатами роботи Школи соціального підприємництва на економічному факультеті 13 жовтня 2017 році відбувся Самміт із соціального підприємництва, на якому виступили як випускники Школи минулих семестрів, так і запрошені гості. Зокрема, результати своїх досліджень презентували к.е.н. Ірина Ткачук («Social responsibility of NGOs»), Крістіна Бичковська («Digital Technology Perspective on Social Entrepreneurship»), Наталія Суботовська («Methodology and approaches to teaching business disciplines»), Жанна Олійник («Research exchange to Fil. Dr. Jan-Urban Sandal Institute»).

На заході також відбулася презентація нової книги доктора Яна-У. Сандала «Слідами раннього Йозефа А. Шумпетера», в якій автор у рамках власного дослідження слідує за життям та роботою всесвітньо відомого науковця-екноміста Й.Шумпетера від народження до зрілості та еміграції до країн, де він жив і працював – Австрійсько-Угорська імперія, Німеччина, США та Японія.

Самміт завершився урочистою церемонією вручення сертифікатів про прослухані курси та дипломів про закінчення Школи соціального підприємництва. В осінньому семестрі 2017 року випускниками Школи стало 16 студентів, а ще 6 студентів оберуть наступні курси та продовжать навчання в наступному році.

Школа соціального підприємництва відбувається на економічному факультеті вже вп’яте в тісній та плідній співпраці економічного факультету, Чернівецького Шумпетерівського центру та Інституту доктора Яна-У. Сандала.