На економічному факультеті вручили сертифікати про навчання слухачам-військовослужбовцям

В кінці 2020 року завершилися чергові курси перепідготовки та соціальної адаптації спільного норвезько-українського проекту «Норвегія-Україна. Професійна перепідготовка. Інтеграція в державну систему», в рамках якого на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича протягом вересня-грудня військовослужбовці, звільнені у запас, учасники АТО/ООС та члени їх сімей навчалися за спеціальністю «Організація та управління підприємницькою діяльністю».

До курсів долучилися 25 слухачів, з яких 20 військовослужбовців та працівників правоохоронних органів (зокрема, 14 учасників бойових дій) та 5 членів сімей, які безкоштовно здобували знання у сфері підприємницької діяльності. Окрім навчальної складової, для учасників проекту проводились тренінги з психологічної і правової адаптації, зустрічі, семінари з підприємцями, практичні заняття на підприємствах, а також тренінги із особистісного росту та організації власної справи.

В результаті завершення курсів перепідготовки всі учасники отримали три випускні документи: свідоцтво про професійну перепідготовку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спільний сертифікат університету NORD та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії. Особливістю поточного етапу проекту є впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України. Координаторами проєкту в м. Чернівці в цьому напрямку ведеться активна робота, зокрема, обговорюються із представниками органів державної влади та місцевого бізнесу можливості залучення співфінансування норвезько-українського проекту, а також співробітництво із Міністерством у справах ветеранів. Так, в грудні 2020 року ректором університету підписано угоду про співробітництво з метою об’єднання зусиль, розширення можливостей та інструментів у вирішенні соціально значимих проблем військовослужбовців та членів їх сімей.