На економічному факультеті розпочався осінній семестр курсів перепідготовки військовослужбовців

19 вересня 2016 року на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося офіційне відкриття осіннього семестру курсів перепідготовки військовослужбовців в рамках реалізації українсько-норвезького проекту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців звільнених в запас та членів їх сімей в Україні».

Група із 30 слухачів, серед яких звільнених в запас військовослужбовці, учасники АТО, члени їх сімей, розпочала навчання за програмою «Організація та управління підприємницькою діяльністю».

pv1На початку заходу із привітальним словом від імені університету виступив декан економічного факультету доцент Руслан Білоскурський, наголосивши на актуальності вирішення існуючої проблеми соціальної адаптації військовослужбовців звільнених в запас та членів їх родин. Більш детально проект презентували заступники декана доценти Роман Грешко та Олександр Саєнко, які чітко окреслили історію проекту, розкрили його мету, зміст, основні завдання, етапи та фази виконання, а також перспективи слухачів після завершення навчання. Упродовж зустрічі доповідачі акцентували увагу на особливостях навчального процесу в університеті, познайомили слухачів із розкладом занять, познайомили із викладачами економічного факультету, які проводитимуть заняття протягом трьох наступних місяців.

pv2

Всі слухачі курсів перепідготовки запрошені долучитися та прийняти участь в Марафоні бізнес ідей, який проводитиметься в жовтні-листопаді в Чернівцях за організаційної участі економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, регіональних органів влади та представників бізнесу рамках реалізації Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року. За інформаційної та консультативної підтримки викладачів економічного факультету колишні військовослужбовці, учасники АТО та члени їх сімей зможуть запропонувати власну бізнес ідею на вищезазначеному конкурсі.

pv3

Під час зустрічі слухачі курсів переглянули відео-фільм про проект та його реалізацію в Україні, а також відео-інтерв’ю з Послом Норвегії в Україні паном Йоном Е. Фредеріксеном та з Першим радником Посла Норвегії в Україні Ричардом Скарборо.

pv4

За підтримки партнерів проекту Міністерства закордонних справ Норвегії та Міжнародного фонду соціальної адаптації всі слухачі курсів перепідготовки були забезпеченні роздатковими матеріалами, канцелярським приладдям, які стануть в нагоді в процесі навчання. Приємним сюрпризом для слухачів була забезпеченість навчальною та спеціальною літературою.

Після завершення урочистого відкриття учасники одразу перейшли до заняття із доцентом Наталією Філіпчук по дисципліні «Психологія підприємництва», завданням якого є проведення вступного психологічного тестування, формування єдності в групі, налаштувати аудиторію на інтерактивну взаємодію та підвищити мотивацію учасників до навчання.

Безпосереднім партнером проекту з норвезького боку є Університет Норд (м. Будо, Норвегія), спеціально підготовлені викладачі якого проводитимуть із слухачами курсів професійної перепідготовки заняття з дисципліни «Ділове адміністрування».

Реалізація даного проекту в Чернівецькому університеті стала можлива при фінансуванні Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та організаційної підтримки Університету Норд (м. Будо, Норвегія) та Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації» (Україна).