Міжнародний день бухгалтера на економічному факультеті

В цьому році кафедра обліку, аналізу і аудиту вирішила започаткувати традицію святкування Міжнародного дня бухгалтера.

Відзначали свято з гостями: до нас завітали студенти та викладачі з Чернівецького коледжу дизайну та економіки, Коледжу ЧНУ ім. Ю.Федьковича, Чернівецького державного комерційного технікуму, а також наші випускники.

Офіційну частину проводили у просторій та світлій 45-й аудиторії, яку вщент заповнили “члени бухгалтерської спільноти”.

Свято розпочали з вітальних слів декана економічного факультету, доктора економічних наук, доцента Білоскурського Руслана Романовича, а також завідувача кафедри, доктора економічних наук, професора Ковальчук Тетяни Миколаївни.

Всім запам’ятався сучасний погляд Марії Морар на бухгалтерську професію та її зростаючу актуальність. Марія, отримавши диплом магістра з обліку і аудиту в 2012 році вже встигла зробити блискучу кар’єру і зараз працює в Аудиторській компанії “Центр професійного аудиту”.

Cвоєю неперевершеною харизмою всіх вразив Дмитро Левченко – керівник проекту GEOMETRIA, який йому вдалося започаткувати саме під час навчання на кафедрі обліку, аналізу і аудиту. Тепер це успішний бізнес з відомим брендом, адже жодна вагома подія в Чернівцях не відбувається без фотографів від GEOMETRIA 📸.

Від привітальних слів перейшли до ігор! При чому ігри підготували на будь-який смак. Бажаючі могли обрати брейн-ринг або квест – що більше до душі.
Одразу сформувалось три команди. Одна команда для гри в бухгалтерський квест, який проводив наш випускник Ростислав Бурденюк, без якого б не обійшлася жодна посвята на кафедрі. Маючи неабиякий досвід проведення квестів Росислав забезпечив студентам коледжів чудовий інтелектуально-спортивний відпочинок в бухгалтерському стилі. Інші дві команди змагались між собою у брейн-ринзі, що викликало як в учасників, так і у вболівальників не менший спектр емоцій ніж квест.

Талановиті першокурсники (куратор Танасієва Марина Миколаївна) представили свій бухгалтерський реп, а Анна Скіпа та Ігор Костюк з четвертого курсу (куратор Зеленська Олена Зінов’ївна) – гумористичну інсценівку, звісно ж на бухгалтерську тематику. Це підняло всім присутнім настрій, який на той момент уже був на висоті.

Настав час поспілкуватися за чаєм з печивом, яке вже чекали свого часу в коридорі. Доречі, про коридор. В цей день третій поверх 14-го корпусу було не впізнати: святкові кульки, спеціальна бухгалтерська фотозона та, що найголовніше, результати творчості наших студентів! Всі групи, починаючи від першого курсу, підготували стінгазети, якими прикрасили стіни свого рідного факультету.

Дякуємо нашим ведучим Олегу Бабію та Олександрі Біль. Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення свята. Особлива подяка завідувачу кафедри Ковальчук Тетяні Миколаївні за ідею проведення свята та всебічну підтримку в організації!

P.S. Історична довідка. Професійне свято всіх бухгалтерів світу відзначається щорічно 10 листопада. Дата була обрана не випадково: цього дня в 1494 році у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрії і пропорції», автором якої був Лука Пачолі. Один з розділів цієї книги називається «Трактат про рахунки й записи», в якому було закладено фундамент розвитку бухгалтерії, і тому Луку Пачолі називають «батьком бухгалтерії».
Що стосується найменування професії, то слово «бухгалтер» впровадив в обіг римський імператор Максиміліан I в 1498 році, видавши указ, який свідчив: «Наказуємо діловода нашої палати, довіреного і старанного писаря, який веде книгу, відтепер називати «бухгалтером».

P.P.S. Більше фото на сайті GEOMETRIA за посиланням: https://geometria.ru/chernivtsi/events/1076918